Bemutatkoztak a 2024-es Bear csigás íjak, a csúcskategóriás Persist, továbbá a Whitetail Maxx, az Alaskan XT, a Surpass és a Paradigm. A Bear is beáll a sorba, ami a slankítást illeti, megjelent a Picatinny sínes irányzékrögzítés a kínálatban, és az integrált kifutó.
Bear Persist
A Persist a cég legújabb zászlóshajója. Az öt színben, jobb és balkezesben elérhető csigás íj a Bear 90 évének összegzése. 31″ tengelytávú, 6.5″ aljzási magasságú, IBO sebessége 340 FPS. A húzáshossz 25-30″ között állítható, a húzóerő 45-60# / 55-70# lehet, íjprés nélkül állítható max. 90%-os kikönnyüléssel a bináris EKO csigarendszernek köszönhetően. Ahhoz, hogy az íj minél áramvonalasabb lehessen, immáron Picatinny sínes irányzékrögzítésre is lehetőség van (nem a középrész oldalára van csavarozva ilyenkor az irányzék, hanem sínre rögzül az elejére, de természetesen hagyományos verziót is fogad). Ezen kívül lehetőség van hasonló módon rögzített, integrált kifutó (dovetail) felfogatására is.
Különlegesség még idén a Persistben megjelenő új vibrációelnyelő megoldások, a fára felhúzást segítő akasztógyűrű a felső zsebnél (gumibevonatú merev kötél, aki nem használja eltávolíthatja), és a gyorscsatlakozású vállszíj felszerelésének lehetősége. Aki szeret csuklópántot használni, az befűzheti a markolatnál erre a célra kimart részbe, nincs már szükség egyéb kiegészítőkre. Az íjablakot is bevonták egy puha anyaggal, elkerülendő, hogy a nyílvessző koppanjon, súrlódjon rajta bármilyen módon.
Bear Whitetail Maxx
A Whitetail régóta a Bear alsó-középkategóriáját képviseli. Az új Maxx verzió is binary EKO csigarendszerrel jön, 31″ tengelytávval, 339 FPS sebességgel és 26-30″ húzáshosszal, max 60, vagy 70 font húzóerővel, és 75-90% kikönnyüléssel. A finom húzást segíti az új görgős kábelvezető, a vibrációmentes lövést pedig az új KillerWave gumibetétek az íjkarok között, szóval szinte minden földi jót megkapott már, ami pár éve a felső kategóriát jellemezte. RTH szettben is kapható lesz.
Bear Alaskan XT
Az Alaskan a cég belépő íja Hybrid (Cam&Half) csigarendszerrel. Az új XT verzió 33″ tengelytávval, 6,5″ aljzással érkezik és 335 FPS sebességgel. A csigarendszer fix 80% kikönnyülést biztosít, illetve 25-30″ húzáshossz állítást. A sínes irányzék- és kifutórögzítések még ennél a modellnél is megjelentek, sőt még a csúcs-Persisnél is elegánsabb módon a középrészbe marva. E tekintetben gyakorlatilag lekörözi az előzőleg említett két modellt olcsósága ellenére. Nem is beszélve a görgős kábelvezetőről, ami szintén a felső kategória jellemzője szokott lenni.
Bear Paradigm
A Paradigm a nagyra nőtt vadászíjászok választása. Szinte teljesen megegyezik az Alaskan XT modellel, de a húzáshossza 27-32″ között állítható.
Bear Surpass
A Surpass egy 32″ tengelytávú, 6.5″ aljzási magasságú, 335 FPS sebességű felső-középkategóriás íj, az Alaskanhoz hasonlóan Cam&Half rendszerrel, 80% kikönnyüléssel. A húzás 25-30″ között állítható. Érdekes módon sem a Picatinny sínes rögzítést, sem a görgős kábelvezetőt nem kapta meg, mégis drágább mint az Alaskan. Ezt azzal magyarázz a Bear, hogy ha beletették volna az extrákat, akkor már egy felső kategóriás íjról beszélnénk, mert ez egy minőségibb darab, mint az Alaskan, annak ellenére, hogy nincs tele extrákkal. Egy kicsit nesze semmi fogd meg jól magyarázat, de valami oka csak van annak, hogy a kevesebb extraszolgáltatás ellenére majd kétszáz dollárral drágább, mint az Alaskan XT.
Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, blogger, kíváncsi, kritikus, ex-fotográfus, Infiray Ambassador. Nem trófeavadász, nem influenszer.