Legutóbb a Guide mutatta be a pocket-hőkamerát, most a Thermtec rukkolt elő a Cyclone nevű családdal, ami egy mellényzsebben is elfér, ahogy mondani szokás. Ezen kívül bemutatták a Cyclops SE nevű modellt, ami az eddigi Cyclopsok – elvileg – egyszerűsített, olcsósított verziója. Lássuk sorban!
Thermtec Cyclone
A Cyclone-ból két modell fog érkezni, a 315-ös és a 325-ös. Mindkettő 384x288px-es 20mK-es, 50Hz képfrissítésű szenzorral szerelt, és nagyméretű (0.39″) 1024x768px-es AMOLED kijelzőn át csodálhatjuk bennük a tájat. 18650-es cserélhető akkuról üzemelnek, mely egy töltéssel nem kevesebb mint 10 óra üzemidőt kínál. A Thermtec bizony nagyon nagy májer, ha a hőkamerák energiatakarékosságáról van szó, ez már korábban is kiderült, és a kamerán belül is tölthető az akku USB-n keresztül, ami a cserélhető 18650-eknél nem feltétlen törvényszerű ma még. Ezekbe a készülékekbe is belepakolták a cég szokásos innovációit, mint az AI-támogatott képkalibrálás, és az AI-támogatott távolságbecslés. Nomeg persze a szokásos fotó-videófelvétel és wifikapcsolat is adott, továbbá a 3mp-es bekapcsolási idő.
Ám amivel kilóg a sorból a Cyclone, az a rendkívül pici méret (13,5cm hosszú) és a 300g alatti tömege a kis monokulároknak, mely akkuval együtt értendő. A két modell jellegzetes tulajdonságai a következők:
- Cyclone 315 – 15mm F1.0 optika, 1.4x-es alapnagyítás, 17.5° látószög, 750m észlelési táv, magyarán ez egy igazi erdei, vagy akár vadászíjász hőkamera.
- Cyclone 325 – 25mm F1.0 optika, 2.4x-es alapnagyítás, 10.5° látószög, 1300m észlelési táv, ami egy vegyes terepes kamerává avanzsálja.
Thermtec Cyclops SE
A Thermtec weboldalán feltűnt a Cyclops SE 335 modell is. Ez a sima Cyclops 335, vagy ha úgy tetszik az újabb Cyclops Pro 335 átvariált változata, melynek legfőbb megkülönböztető tulajdonságai papíron a 20mK érzékenység, a 3mp-es bekapcsolási idő, és a brutális, 16 órás üzemidő a két darab, cserélhető 18650-es akkuval. Ez a nyílt terepes, 384-es, 35mm-es kamera küllenben a többi Cyclopsra hajaz, specifikációban pedig a Wild 335-re. Ez utóbbi azonban nem jelent még szinte semmit, valószínűleg nem véletlenül a Wild széria jelenti a top kategóriát a Thermtecnél, a Cyclops pedig a középkategóriát, de a képminőséget tekintve ezt látni kellene. Az viszont tisztán látszik, hogy a korábbi Cyclops Pro fölött helyezkedik el…kicsit kusza a helyzet, de én azt gyanítom, hogy a Cyclops szériát (384-eseket és 640-eseket) váltotta a Wild, de a legnépszerűbb Cyclops modellt, a 335-öst kicsit felturbózott specifikációkkal és nyomott árral megtartják még a piacon, és ez lett az új SE.
Ezzel gyakorlatilag mindkét família 3-3 modellből áll jelenleg, de nincs kizárva hogy ez hamarosan változni fog:
- Cyclops D – optikai zoomos modellek
- Cyclops Pro – 25mK-es modellek (valószínűleg ki fog futni)
- Cyclops SE – 20mK-es új modellek
- Wild – alap, prémiumkategóriás modellek
- Wild L – LRF verzió
- Wild D – optikai zoomos modellek
Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, blogger, kíváncsi, kritikus, ex-fotográfus, Infiray Ambassador. Nem trófeavadász, nem influenszer.