A korábbi Track IR név megszűnik, ugyanis a Guide egy új rendszerre állt át. A mostani, kétbetűs nevekből a T a “Thermalt” jelenti, a második betű pedig a széria fantázianevére utal: TN, mint Normae (binokulár), TD, mint Delphinus (belépőszint) és most TK, mint Kitalpha (közép és felső kategória). Mivel a fantázianeveket könnyebb megjegyezni, ezért itt a blogon is így fogok mindig hivatkozni rájuk (ezek egyébként csillagképek angol nevei: delfin, csikó és szögmérő).
Az egyes modellek megnevezése, számozása is változik tehát a korábbi “IR25/IR35/IR50”, illetve a “Pro” jelölés helyett. Lesz…
400x300px
- TK421
- TK431
- TK451
amiből a 4-es szám a 400×300-as felbontást jelöli, a 2-3-5 az objektív gyújtótávolságát (25mm, 35mm, 50mm). A nagyfelbontású, 640×480 pixeles verziókat ebből következően…
640x480px
- TK611
- TK621
- TK631
(19mm, 25mm, 35mm) fogják hívni.
És, hogy mi változik még? Legfőképpen a szenzor és a szoftver, vagyis a képalkotó algoritmus, illetve a menürendszer.
Vélhetően a Guide Normae binokulárokban megismert képi világ köszön majd vissza a Kitalpha modellekben is, ami erősebb képélesítést jelent, továbbá a szemkímélő, zöld hőkép megjelenését, és vizuálisabb menürendszert. A digitális zoom tartományt 4x-ről 8x-osra bővítették, a NETD érzékenység pedig <30mK-re változott.
Külsőleg ugyanúgy néz ki a készülék, mint a korábbi Track IR modellek, annyi különbséggel, hogy a frontoldalon kapcsolható lézerpointer, és egy kis LED-lámpa is helyet kapott. Ezen kívül külön kiemelik még a párásodásnak ellenálló okulárt, ami bizonyára a prémiumkategóriás távcsöveknél megismert, lótuszhatású bevonatoláson alapul, és egy rendkívül hasznos dolog a téli időszakban.
Ami nem változott, azok az alapok. Továbbra is marad a Guide a 17 µm-os szenzoroknál és F/1.2 fényerejű objektíveknél a kisfelbontású modelleknél, és a 12 µm-os szenzoroknál és a fényerősebb, F/1.0 objektíveknél a nagyfelbontású verziók esetében. Az akku is maradt a régi, beépített, dupla 18650-es, 6000mAh kapacitással, ami 5, illetve 4.5 óra üzemidőt kínál egy töltéssel. A kijelző is a korábbi, 1280x960px LCOS típusú.
A Normae modellekkel egyidejűleg a Guide előrukkolt egy új applikációval is melynek neve Target IR (a korábbi Track IR helyett). Az új Kitalpha modellek is ezzel lesznek kompatibilisek, ami egyébként funkciókat tekintve ugyanazt tudja, mint a korábbi verzió, csak stabilabb és modernebb kinézetű.
A hazai forgalmazás kezdete és az árak még nem ismertek. Ha valaki az eddigi Guide Trackekben gondolkozott, bátran vegye meg, azok is nagyon jó kamerák a mai napig.