A Pulsar köztudottan régi motoros a szakmában, a világ minden táján ismerik. Ennek oka részben az, hogy az USA-ban is van leányvállalatuk, komoly marketingjük, így az amerikai vadászok imádják, használják, és a közösségi médiában, videómegosztókon lépten-nyomon bele is futunk a Pulsar márkanévbe.
Ez hiányzott az Infiraynek eddig, viszont 2020-ban, 10 évvel az anyagcég megalapítását követően megalakult az IrayUSA nevű leányvállalat is, természetesen Texasban, a nagyüzemi vaddisznólövés hazájában. Már most érezhető módon megugrott a márka elérése, hiszen megszaporodtak az videók a közösségi médiában, és sorra készülnek az olyan igényes bemutatók is, mint az alábbi.
Az amerikaiak nem fogják vissza magukat, ha termékpromotálásról van szó, így biztos vagyok benne, hogy nem csak a tengerentúliak, de mi is többet fogunk hallani, látni az Infirayről.
Például nem voltak restek elsők közt megmutatni, hogy mit tud a cég legnagyobb felbontású hőkamera szenzora, 1280×1024 pixellel. Igaz professzionális hőkamerába rejtve, nem vadászati célú, kézi készülékben:
Az Oneil Ops csapata sakálvadászatot mutat az Infiray Rico RH50 (náluk Iray Rico MK1) céltávcsővel. Bár a céltechnikával való vadászat nem fér bele a Vadász Blog szellemiségébe, de azért a felvételek meggyőzőek. Amit a Rico RH50 tud képileg, azt tudja az E6 Pro V2.0 is:
Hasonló videó alább a Night Crew csapatától, sakálok és disznók, szintén a Ricoval. A videó tömör gyilkolás, szóval gyenge idegzetűek ne nézzék. Amerikában más világ van, ott a disznó olyan renomét tudhat magáénak kábé, mint nálunk a csatornapatkány. Viszont amit a videón látunk, mint hőkamera teljesítmény, az egészen bravúros szerintem:
Nyilván az USA-ban a coyote- és vaddisznó-vadászok számára a hőcéltávcsövek a befutók, kint hamarabb megveszik, mint a keresőt, ezért szinte mindenhol ezekbe lehet belefutni. Készülnek az összehasonlítások is, alább egy Pulsar Trail 2 XP50 (640p, 17 µm) kontra Infiray Rico RH50 (640p, 12 µm):
Lentebb pedig egy Infiray Rico RH50 kontra Pulsar Thermion XG50, mindkettő 50mm, 640p, 12 µm, igaz nem egy helyen és időben hasonlították össze:
Infiray Tube TL35 (35mm, 384p, 12 µm) vs. Pulsar Thermion XQ38 (38mm, 384p, 17 µm):
No lényeg az, hogy nagyon nyomul az Infiray mostanság, rengeteg tesztbe és összehasonlításba lehet belefutni a YouTube-on. Így legalább visszaellenőrizhetitek, hogy amit a Vadász Blog tesztekben olvastatok, az fedi-e a valóságot vagy sem. Az összehasonlítások kivitelezésének, és a videók online bemutatásának azért van néhány sarkalatos pontja, amit nem árt betartani, odafigyelni rá (erről talán lesz is itt külön cikk), nem tudom, hogy ezzel minden videótartalom-gyártó tisztában van-e, de azért a semminél mindenképpen több ez a sok bemutató netszerte.
Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, blogger, kíváncsi, kritikus, ex-fotográfus, Infiray Ambassador. Nem trófeavadász, nem influenszer.