Konkrétan az alábbi sorokkal egészítették ki a Vhr-t, melynek lényege, hogy csak a hivatásos vadász, és csak diagnosztikai kilövés céljából használhat hangtompítót:
A Vhr. a következő 35/B. §-sal és az azt megelőző alcím címmel egészül ki:
„Hangtompító állategészségügyi célú tartásának engedélyezése
35/B. § (1) A lőfegyver munkavégzési célú tartására jogosult kérelmező számára hangtompító tartása engedélyezhető abban az esetben, ha igazolja, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal engedélye, illetve kijelölése alapján jogosult az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény
(a továbbiakban: Éltv.) 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység végzésére.
(2) Az (1) bekezdés szerinti engedély alapján jogszerűen tartott hangtompító kizárólag az Éltv. 51. § (3) bekezdés
i) pontjában meghatározott tevékenység szabályszerű végzése során használható.”
A rendeletben hivatkozott 2008. évi XLVI. törvény 51. § (3) bekezdés i) pontja az
“Állatbetegség megelőzése, megállapítása, továbbterjedésének megakadályozása, kártételének csökkentése, felszámolása érdekében (*történő*) diagnosztikai vizsgálat és ilyen célú leölés, kilövés”-t említi,
mely jelen esetben leginkább az ASP miatti, diagnosztikai célú vaddisznó kilövéseket jelenti.
FRISSÍTÉS: a cikk eredetileg hibásan jelent meg, nem a vadászati törvény végrehajtási rendelete egészült ki a fentiekkel, hanem a fegyvertörvényé. Ha valaki a Vad védelméről, vadgazdálkodásról…. FVM rendeletben keresi a fenti paragrafust, nem fogja megtalálni, azt a 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről nevű rendeletgyűjteményben kell keresni!
Vadász, vadászíjász, terméktesztelő, blogger, kíváncsi, kritikus, ex-fotográfus, Infiray Ambassador. Nem trófeavadász, nem influenszer.